Minecraft Serverları - Minecraft Server
Minecraft Server
Türkiye'nin En İyi Minecraft Sunucuları Listesi
Kullanımı kolay, detaylı ve havalı!


Premium Serverlar - buradan iletişime geçerek sunucunuzu premium yapıp ana sayfada daha çok kişiye gösterebilirsiniz!

-- Uyarı!
-- Uyarı! Henüz Premium Server Bulunmamakta, sunucu listesinde ilk sırada siz olmak ister ? Tıklayın

Minecraft nedir?:

Minecraft Minecraft, Java ve C++ alt yapısı ile çalışmakta olup, son zamanlarda popülerliği artıran, kitlesel çalışmalarını her alanda göstermekte olan bir oyundur. Son zamanlarda bir çok sunucu açılmaktadır, hali hazırdaki sunucular da daha büyük kitleler oluşturma yolunda tam gaz ilerlemektedir. Yakın zaman önce, ünlü bir Minecraft sunucusu aynı anda 65 bin oyuncudan fazlasına ev sahipli yaptı! Sunucu sahipleri, daha çok oyuncuya ulaşmak için sürekli tanıtım yapmaktadırlar; oy verilen sunucular oyuncuların takdirini kazanarak aldıkları oy sayılarına göre listemizde sıralanmaktadırlar. Haliyle Minecraft server listesi sitesi olarak, birbirinden özgün projeler veya yeni fikirler ile daha gelişmiş sunucuların tanıtım ilanlarına ev sahipliği yapabilen dev bir ilan platformu haline gelmiş durumda olmanın sorumluluğunu taşıyoruz.

Minecraft server nedir?:

Minecraft server, Hamachi tarzı bağlantı programları ile çoklu bağlantıların sağlandığı veya hostinglerden alınan belirli bir makinelere kurulup hizmet verebilen ve sizlerin çok oyunculu şekilde Minecraft oynamanızı sağlayan ortak bir ortamdır. Bu sunucu üzerinde aynı tekli oyuncudaki gibi oyunu oynayabilirsiniz fakat bazı farklı kuralları vardır. Sunucu admini (veya OP) sizin bazı komutları kullanmanızı engellemiş olabilir veya bu komutları, başka oyuncuları rahatsız etmemeniz için yasaklamış olabilir. Bu bağlamda, sunucunun huzurunun sağlanması ve sunucuya tek oyunculu oyunda bulunmayan çeşitli özelliklerin ve sistemlerin eklenebilmesi için Minecraft pluginleri tasarlanmıştır. Bu pluginler, Minecraft'ın bilgisayar sürümü için Java ile yazılan yazılımlar olup BukkitAPI veya SpigotAPI sayesinde kodlanıp, sizlere sunulmaktadır. Bunların bazıları ücretli, bazıları da ücretsiz olmaktadır. Bu pluginler ile kendinize istediğiniz özellikleri barındıran harika sunucular tasarlayabilirsiniz. Var olan sunuculara ulaşmak veya sunucu listesini görmek istiyorsanız, minecraft server listemizi ziyaret edebilirsiniz.

Minecraft server nasıl kurulur?:

Minecraft server, kişisel bilgisayara kurulabileceği gibi, belirli hosting şirketinden oyun sunucusu alınarak da işletilebilir. Profesyönel bir Minecraft sunucusu kurmak istiyorsanız kişisel bilgisayarınızla bu işi yapmanız mümkün olmaz, dolayısıyla hosting şirketlerinden oyun sunucusu veya makine almanız gerekir. bunun belirli bir aylık ücreti mevcuttur, bu ücreti ödeyip sunucuyu kiralayabilirsiniz. Bu sunucu üzerinde, aynı tek oyunculudaki gibi oyun oynayabilirsiniz.

Minecraft'ta IP adresini bulduğumuz sunuculara nasıl giriş yaparız?

Giriş yapabilmek için önce minecraft’ı indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra, Minecraft Launcher'ı açıyoruz ve sunucu sürümüne göre ilgili oyun versiyonunu seçerek oyunu başlatıyoruz. Ardından "Çok Oyunculu" butonuna basıp, "Sunucu Ekle" seçeneğiyle karşımıza çıkan boşluğa sunucu IP adresini yazıyoruz ve kaydedip bağlanıyoruz. Bu şekilde istediğimiz sunucuya girip, istediğimiz oyun türünü (Faction, Skyblock, Survival, PvP vb.) oynayabiliyoruz.

Minecraft sunucu reklam ilanı nasıl verilir?:

  • Sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra üste bulunan Hesap butonuna basıp.
  • Ardından Sunucu Ekle butonuna basıp, sunucu bilgilerini giriniz.